top of page

Підсумки роботи Регіональної координаційної ради з питань громадського здоров'я у Львівській області

Про підсумки роботи Регіональної координаційної ради з питань громадського здоров'я у Львівській області, за участі заступників генерального директора Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб  Ольги Брезецької та Назарія Колачинського.

Обговорили наступні пріоритетні напрямки у забезпеченні громадського здоров’я в області:

План роботи з питань громадського здоров’я у Львівській області на 2025 рік представила заступниця генерального директора Ольга Брезецька.

Про поширення психічних захворювань в громадах Львівщини за 2019-2024 роки. Аналіз динаміки проведення скринінгових досліджень на предмет виявлення інфекційних та неінфекційних захворювань серед декларантів Львівської області у 2024 році доповів заступник генерального директора з комунікації та розвитку Назарій Колачинський Kolachynskyi Nazarii:

 «Вперше в Україні, на основі даних електронної системи охорони здоров'я фахівці нашого Центру створили інтерактивні карти з інформацією про поширення психічних захворювань та ефективності роботи первинної медичної допомоги».

 Ольга Брезецька розповіла про моніторингові дослідження радону-222 в повітрі приміщень у Львівській області за 2024 рік та перший квартал 2025 року:

 «За результатами моніторингових досліджень 15 закладів загальної середньої освіти у 2024 році, у двох закладах Дрогобицького району виявили перевищення вмісту радону. У 2025 році ми дослідили радон у 25 закладах освіти, закладах охорони здоров’я та укриттях. Виявили перевищені показники у Стрийському та Самбірському районах».

 Детальніше – за посиланням: https://www.facebook.com/share/p/1CHZiBVa6L/     

 Також Ольга Брезецька представила результати дослідження «Оцінка ситуації щодо дотримання антитютюнового законодавства у Львівській області»:

 «Ми провели моніторинг у 375 закладах, зокрема, у 93 закладах громадського харчування, на 73 зупинках громадського транспорту, на 14 вокзалах та автостанціях, на 45 дитячих майданчиках, у 16 закладах охорони здоров’я, у 55 закладах освіти у Львові, Самборі, Шептицькому та Яворові».

За результатами цих досліджень, на значній частині об'єктів відсутня попереджувальна інформація про заборону куріння. А факт тютюнопаління зафіксовано на всіх типах об'єктів моніторингу.

Як здійснюється контроль за дотриманням антитютюнового законодавства у Львівській області доповіли Роман Гранківський, заступник начальника управління – начальник ВДОП УПД (відділу дозвільної системи та охорони публічного порядку Управління превентивної діяльності) Головного управління Національної поліції у Львівській області та Володимир Білик, начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Важливим фактором є дотримання заборони на продаж тютюнової продукції неповнолітнім та відповідних обмежень у навчальних закладах, громадських місцях та закладах охорони здоров’я – зазначила заступника начальника Львівської ОДА Христина Замула:

 «Відтак надалі стежитимемо за дотриманням норм законодавства щодо тютюновмісної продукції та на місцях дбатимемо про те, аби було достатньо інформації про шкоду куріння для здоров'я та відповідальність за порушення законодавчих норм щодо куріння. Продовжуємо спільну роботу у цьому напрямку, адже громадське здоров'я – один із пріоритетів!»

Comentarios


bottom of page