Антидепресанти не роблять людей щасливими
- Nadia Verstiuk
- 2 дні тому
- Читати 1 хв
На тлі тривалого використання може формуватися захист, що запобігатиме рецидивам депресії.
Антидепресант допомагає людині краще адаптуватися, отримати гнучкість, а не приносить кайф.
Поєднання фармакотерапії та психотерапії дає найліпші результати.
Прийом гідазепаму без системи й час від часу призводить до поведінкової залежності.
Про важливе та корисне щодо антидепресантів розповідає лікар-психіатр Антон Віленчик. Він став гостем нового епізоду сезону «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» від «Віледж Україна» The Village Україна, що виходить в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Під час інтерв’ю науковець і практик розвінчує популярні міфи про антидепресанти та надає відповіді на питання: коли варто записатися на консультацію до психіатра, як лікар вирішує, чи потрібні людині антидепресанти, що саме відбувається з організмом під дією ліків?
«Перед тим, як поставити діагноз, лікар має уважно дослідити, як розвивалося захворювання, зібрати та проаналізувати дані з життя людини. Лише після такого клінічного огляду стає зрозуміло, чи це депресія, чи ні. Здебільшого люди звертаються по допомогу до лікарів, коли вже зовсім не витримують свого стану. Тому й до психіатрів люди часто приходять у ті моменти, коли їм уже потрібна саме фармакотерапія паралельно з психотерапією, бо лише терапії недостатньо», – пояснює Антон Віленчик.
Конспект інтерв'ю тут: https://www.village.com.ua/.../361667-prostimy-slovami-4...
Розмову можна прослухати на подкаст-платформах:
Apple Podcasts - https://bit.ly/42vVLBG
SoundCloud - https://bit.ly/3ElkPDh
Spotify - https://bit.ly/4jnH0HH
YouTube Music - https://music.youtube.com/watch?v=30K-0RSvsrs
Сезон «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» виходить у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська із впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?
Проєкт реалізовано у співпраці з Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за підтримки ВООЗ World Health Organization (WHO).
Komentarze