top of page

23-річний мешканець Львівщини під час риболовлі заразився лептоспірозом

Чоловік понад тиждень провів у реанімації інфекційної лікарні - ZAXID.NET

23-річного мешканця Пустомитівщини до Львівської обласної інфекційної лікарні привезла «швидка» у вкрай важкому стані. Чоловіка відразу госпіталізували у реанімаційне відділення. У нього діагностували інфекційне захворювання – лептоспіроз, яким він, найімовірніше, заразився під час риболовлі.

Чоловік захворів наприкінці червня, але не відразу звернувся до лікарів. Йому спершу дошкуляв головний біль, нудота, кашель, температура піднімалася до 38-40 градусів. Згодом до цих симптомів додалися біль у литках, жовтяниця. Слабкість у ногах була така, що він не міг ходити. Уже в інфекційній лікарні у пацієнта виявили печінкову і ниркову недостатність.

Епідеміологи Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України з’ясували, що напередодні чоловік займався сільськогосподарськими роботами: косив сіно, працював на землі. За декілька днів до захворювання купався у місцевій водоймі, пірнав, ловив рибу і поранив руку рибальським гачком. Тож найімовірніше, там і заразився лептоспірозом.

Чоловік понад тиждень провів у реанімації, згодом лікувався у відділенні. Минулого тижня його виписали додому і він ще продовжує амбулаторне лікування.

За словами лікарів, найчастіше люди заражаються лептоспірозом наприкінці літа–початку осені, коли купаються у водоймах, не призначених для купання, ловлять рибу, прибирають у підвалах тощо.

Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів, також це може бути худоба, собаки, дикі тварини. Від людини до людини захворювання не передається.

В організм людини бактерія потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання.

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Аби уникнути захворювання, лікарі радять під час роботи з землею одягати рукавиці, не купатися у водоймах, які не призначені для купання, частіше мити руки і боротися з гризунами у будинку та господарстві.

Загалом на Львівщині за півроку фахівці Львівського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ країни зафіксували чотири випадки лептоспірозу.22 перегляди0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page