top of page

ЯК ПІДГОТУВАТИ РОБОЧЕ МІСЦЯ ШКОЛЯРА. 4 ПОРАДИ

Облаштування функціонального, зручного та безпечного робочого місця школяра складено за рекомендаціями Центру громадського здоров’я МОЗ України.


Подбати про зручні меблі.

· Для формування правильної постави важливо використовувати меблі, які відповідають зросту дитини (стілець – щоб ноги торкалися підлоги, або підставки, стіл заввишки – 55-65 см). Це дозволить забезпечити дитині правильну робочу позу, яка залежить від раціональності конструкції столу і стільця.

Є простий ТЕСТ для перевірки оптимальної висоти стола: дитина, поставивши лікті на стіл, має доторкнутися пальцями до скронь. Якщо пальці виявились вище скронь, або не дістають до них, значить стіл не підходить дитині. Найкраще, якщо це будуть моделі-трансформери.

· Зайняти правильну позу за письмовим столом або партою: сидіти глибоко на стільці, щоб попереково-крижова частина тіла спиралася на його спинку, рівно тримати корпус тіла і голову, яку можна злегка нахилити вперед, ноги повинні бути зігнуті в кульшовому та колінному суглобах під прямим кутом, стопи спираються на підлогу (підставку), а передпліччя – вільно лежать на столі. Ширина робочого столу має забезпечувати відстань не менше 50 см від очей дитини до монітора комп’ютера. Монітор потрібно розташувати навпроти обличчя, на відстані витягнутої руки. Краще мати стіл з висувною дошкою для встановлення клавіатури.


Подбати про правильне освітлення робочого місця.

· Робоче місце школяра повинно бути достатньо освітлене, а в приміщення має бути чисте повітря і сприятлива температура.

· Оптимально, якщо у світлий період доби у приміщенні буде природне освітлення, а в темну пору – штучне. Як штучне джерело штучного освітлення варто обирати настільні лампи на гнучкій ніжці. Лампу краще поставити ліворуч, якщо учень пише правою рукою, і навпаки — праворуч, якщо дитина шульга.

· Завдяки правильній позі за письмовим столом і достатньому рівню освітлення у дитини зменшиться втома очей та не буде погіршуватися гострота зору. При здатність до запам’ятовування матеріалу.


Вибрати місця для зберігання підручників, зошитів, шкільного приладдя.

  • Додаткові полиці, магнітні планки, або дошки над столом – все це також важливо для функціональності робочого місця.

  • Подбайте про ящики та органайзери для підручників, зошитів і канцтоварів. Ніщо не має відволікати дитину від навчання, тож добре організувати простір навколо робочого столу так, щоб зайві речі завжди можна було сховати.


Подбати про безпеку робочого місця.

  • Робоче місце, крім функціональності, повинно бути ще і безпечним. Обирайте меблі, які мають заокруглені кути або накладки. Варто надавати перевагу кріслам, які мають стопори, що блокують колеса. Крім того, меблі мають бути виготовлені з безпечних та нетоксичних матеріалів для здоров’я дитини.


Безпечне та правильно організоване робоче місце школяра – запорука збереження його здоров’я та гармонійного розвитку.


Галина САВЧЕНКО – лікар відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань133 перегляди0 коментарів

Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page