top of page

Як держава реабілітує пацієнтів з опіками?

Війна збільшила кількість людей, які потребують лікування опікових травм та послуг із реабілітації.

До побутових травм додались обпалені реаліями бойових дій військовослужбовці та цивільні. Всі вони мають отримати від держави не лише медичну допомогу, але й якісну та ефективну реабілітацію.

Час початку реабілітації – надзвичайно важливий. Відновлення людини з опіковою травмою має починатись ще в гострому періоді. В ідеалі – якомога раніше після стабілізації стану пацієнта, в тому ж медичному закладі, в який його було доставлено. На цьому етапі правильна та ефективна допомога передбачає спільну роботу лікарів комбустіологів, які спеціалізуються на опіках, анестезіологів (для адекватного знеболення) та фахівців з реабілітації.

Дослідження показали, що ранній початок позиціонування кінцівок, правильне накладення пов’язок, мобілізація та використання ортезів мають позитивний результат для пацієнтів. Цей підхід запобігає розвитку контрактур, що зменшують рухливість суглобів та вторинних ускладнень. Саме тому в переважній більшості випадків реабілітаційний процес розпочинається в операційних та перев’язувальних кімнатах.

На жаль, швидкого та простого процесу відновлення людей з опіковою травмою не існує. Здебільшого реабілітація в подібних випадках починається з першого дня травми й триває аж до періоду дозрівання рубця. Цей процес може тривати роками – на післягострому й довготривалому етапах, що особливо актуально для профілактики контрактур.

Наразі відповідні послуги надають у Львівському ТМО, Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М. І. Пирогова та Київській міській клінічній лікарні №2.


Довідка: всі послуги з реабілітації – безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має бути мінімум 14 днів із тривалістю процедур від 3 годин на день. За двома напрямами та більше – понад 21 день.

Амбулаторна реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати більше ніж година на добу.

Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.


Джерело: Міністерство охорони здоров'я

1 перегляд0 коментарів

コメント


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page