top of page

Що потрібно знати про жіноче здоров`я?

Коли ми говоримо про жіноче здоров’я в цілому, то враховуємо такі важливі його аспекти, як: репродуктивне здоров’я, якість життя під час вагітності та пологів, профілактику та лікування багатьох захворювань, в тому числі й онкологічних. І саме поінформованість у цих питаннях допомагає покращувати та зберігати якість життя на всіх етапах.

Важливе значення для твого здоров’я має стан молочних залоз та внутрішніх статевих органів. Оскільки саме рак молочної залози та рак шийки матки – найпоширеніші онкологічні захворювання серед жінок:


 Рак молочної залози характеризується неконтрольованим ростом аномальних клітин молочної залози та утворенням пухлин. Якщо цей процес своєчасно не зупинити, то пухлини поширюються за межі молочної залози і це призводить до негативних наслідків


Рак шийки матки зазвичай розвивається повільно. Спочатку відбуваються певні зміни в клітинах шийки матки – дисплазія, що згодом призводить до утворення аномальних клітин. Без відповідних втручань, такі клітини перетворюються на ракові. У більшості випадків рак шийки матки спричиняється вірусом папіломи людини, що передається статевим шляхом

Хороша новина полягає в тому, що своєчасні та регулярні обстеження допомагають виявити захворювання ще на ранній стадії, коли лікування є найбільш успішним та ефективним. Також дотримання засад здорового способу життя дозволяє значно знизити ризик розвитку захворювань та їх тяжких ускладнень.

Про обстеження, які тобі потрібно проходити, та засади здорового способу життя ми поговоримо у наступних дописах, присвячених темі жіночого здоров’я. Тож, слідкуй за нашими публікаціями та ділись інформацією з рідними та близькими! І пам’ятай, що попередити захворювання набагато краще, ніж його лікувати!


Джерело: Центр громадського здоров'я

2 перегляди0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page