top of page

У львів’янина лабораторно підтверджено бруцельоз. Це перший випадок хвороби за два роки на Львівщині

Як з’ясували фахівці Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб під час епідрозслідування, чоловік понад 20 років працював стригалем овець на різних фермах Іспанії.

Хвороба почала дошкуляти ще з 2013-го. Звертався до алергологів, дерматологів, ревматологів із скаргами на висипання, дерматит та болі у суглобах.

«Вперше чоловік звернувся по допомогу ще в Іспанії, проте як тільки-но минали симптоми, на цьому лікування завершувалося. Цього разу у чоловіка вже непокоїли виразки у ділянці суглобів на обох ногах. Він звернувся до однієї з клінік Львова. Лікарі запідозрили бруцельоз і відправили на дослідження сироватку крові пацієнта до Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Діагноз бруцельоз був підтверджений лабораторно», - розповіла завідувачка епідвідділу Центру Ірина Фесенко.


Що треба знати про бруцельоз?

Бруцельоз – це важке інфекційне захворювання, яке може передаватися людині від хворої тварини. При бруцельозі уражаються серце, суглоби та інші органи.

Спричиняється хвороба бактерією Brucella. У нас зустрічається рідко. Більше бруцельоз поширений в Африці, Центральній та Південній Америці, в деяких країнах Азії та Європи, зокрема, у країнах Середземномор’я.

Бруцела передається від хворих тварин при контакті. Переважно, це кози, вівці, корови, свині, можуть бути собаки. Інфікуватися людина може при вживанні заражених продуктів – сирого молока, сира, бринзи, також погано просмаженого м’яса.

Заражаються люди також при обробці шкіри та шерсті, догляді за тваринами. Через мікротравми на шкірі та слизові оболонки органів травлення, а також через пил на фермах, збудник може потрапити до організму.


Як проявляється бруцельоз? Інкубаційний період бруцельозу від 1- 4 тижнів, може тривати і довше. Можуть з’явитися такі симптоми: головний біль, біль у суглобах та м’язах, м’язова слабкість, лихоманка, набряки, пітливість і навіть виразки у ділянці суглобів.

Як попередити бруцельоз? Лікарі радять не вживати сире молоко та молочні продукти, термічно обробляти м'ясо, не споживати м’ясні та молочні продукти зі стихійних ринків та невідомого походження.

Для діагностики при підозрі, звертайтеся до свого сімейного лікаря.
225 переглядів0 коментарів

コメント


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page