top of page

Тема ВІЛ у сучасному суспільстві вже давно позбавлена упереджень

Лікування та специфічна противірусна терапія дозволяє жити абсолютно вільне нормальне життя.

Які види є терапії та профілактики, та як їх отримати?

❗ Важливо знати, що препарати для профілактики та терапії ВІЛ держава надає безоплатно.

✔️ Якщо ви маєте високий ризик зараження ВІЛ в конкретній ситуації, можна скористатися профілактичною терапією. Вона є 2 типів:

1. Доконтактна профілактика ВІЛ (PrEP) — це приймання антиретровірусних препаратів для зниження ризику інфікування ВІЛ. Якщо людина має високий ризик інфікування ВІЛ, за умови прийому PrEP і використання презервативу, вона має понад 99% захисту від передачі ВІЛ статевим шляхом.

Більше про це читайте тут – https://prep.phc.org.ua/ 

2. Медикаментозна постконтактна профілактика – приймання антиретровірусних препаратів не пізніше 72 годин після:

незахищеного статевого контакту;

поранення інструментами, зброєю, забрудненими кров’ю або такими біологічними рідинами, як слина із домішками крові, виділення статевих органів тощо.

✔️Якщо ви маєте ВІЛ-позитивний статус, вам необхідна антиретровірусна терапія  (АРВ-терапія) — ліки, які дозволяють досягти максимального пригнічення розмноження ВІЛ в організмі. Ця терапія потребує щоденного приймання препаратів, без винятків і пропусків протягом усього життя, але вона дозволяє жити повноцінно, народжувати вільних від ВІЛ дітей і не передавати вірус партнерові чи партнерці.

Як отримати лікування?

🔹Звернутися до закладу охорони здоров’я чи кабінету довіри. Найближчий заклад можна знайти на сайті: https://prozdorovia.in.ua/de-projty-test/

🔹Якщо експрес-тест позитивний, вам проведуть додаткові аналізи на ВІЛ. В разі підтвердження інфекції проведуть повний комплекс обстежень, необхідних для спостереження за людиною, яка живе з ВІЛ. У цих же закладах вам призначать АРВ-терапію.

🔹Далі – вам складуть індивідуальний план лікування, іноді одночасно з ліками АРВ-терапії потрібні додаткові препарати, що знижують ризик розвитку супутніх захворювань.

🔹Центр профілактики і боротьби зі СНІДом вашої громади видасть комплекс ліків на пів року, і ви почнете терапію за призначеною схемою.

Корисну інформацію про АРВ-терапію ви можете знайти на сайті  https://findart.phc.org.ua/  та за телефоном загальнонаціональної гарячої лінії з питань ВІЛ/СНІДу –  0 800 500 451.

Не відкладайте діагностику ВІЛ! Дізнатися про ВІЛ не лячно – лячно не дізнатися вчасно.

Лікування дозволяє людині з ВІЛ жити повноцінним життям, тривалість якого обмежується лише природними процесами старіння!


1 перегляд0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page