top of page

Про випадок ботулізму

До Львівської обласної інфекційної лікарні 3-го червня госпіталізували мешканців із Дрогобиччини з підозрою на ботулізм.

33-річний чоловік та 34-річна дружина з Дрогобиччини ще 27-го травня скуштували м'ясну консерву власного приготування. Вже наступного дня у жінки почало боліти горло, тоді подумали про застуду. Аж на сьому добу хворі звернулися по медичну допомогу: спершу – до місцевої амбулаторії, згодом – до однієї з районних лікарень Дрогобиччини. Скаржилися на порушення зору, сухість в роті, розлади ковтання, інші прояви харчової токсикоінфекції.

За словами лікарів, стан у пацієнтів середньої важкості. Їм надається спеціалізована медична допомога.




















Ірина Куліш, завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, розповідає:

 "У 2024 році ми фіксували такі випадки ботулізму у Львівській області:

  • випадок з двома постраждалими. У січні з ботулізмом до лікарні потрапили 2 мешканців Золочівського району: 80-річний батько і його 44-річна донька. Обоє їли тушкованку з яловичини власного приготування.

  • випадок з однією хворою. У квітні до реанімації із захворюванням потрапила 52-річна мешканка Самбірщини.

  • випадок ботулізму з двома хворими зареєстровано 3-го червня. 33-річний чоловік та 34-річна дружина із Дрогобиччини споживали м'ясну консерву домашнього приготування з яловичини".


Ботулізм – це гостра інфекційна хвороба. Якщо вчасно не звернутися за допомогою, захворювання може призвести до смерті.

Основними симптомами ботулізму є порушення зору, відчуття "сітки" перед очима, відчуття сухості в роті, розлад мовлення, ковтання.

Збудник ботулізму найчастіше міститься в домашніх консервах (м’ясних, рибних, грибних та овочевих), а також може міститися у в’яленій рибі.

Уникайте придбання соленої та в'явленої риби в місцях несанкціонованої торгівлі.

Пам'ятайте, що безпечна консервація можлива лише при використанні автоклавів!

Перед вживанням м'ясних консервів варто забезпечити термічну обробку (проварити, просмажити чи помістити у духову шафу).

Минулого року на Львівщині зафіксували один випадок ботулізму.


Ірина Куліш 

Nataliya Ivanchenko Timko

5 переглядів0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page