top of page

Лептоспіроз. Як запобігти інфікуванню

У листопаді 2023 року кількість хворих на лептоспіроз у Львівській області зросла вдвічі:

зареєстровано 6 випадків проти трьох у листопаді 2022 року. На жаль, один з випадків, зареєстрованих у листопаді поточного року, був летальний.

За 11 місяців поточного року на лептоспіроз захворіли 24 мешканці Львівської області проти 30 – в аналогічному періоді минулого року, що менше на 6 випадків. Проте, померли через ускладнення від лептоспірозу цього року двоє хворих, у минулому році - 4.


Лептоспіроз посідає одне з перших місць серед хвороб, спільних для людей та тварин, за важкістю клінічного перебігу, частотою летальних випадків та можливих ускладнень внаслідок перенесеного захворювання.

Лептоспіроз небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Протікає з гарячкою, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, висипаннями на шкірі. Різноманітність клінічних проявів цього захворювання ускладнює своєчасну діагностику, що може спричиняти пізню госпіталізацію та погіршення прогнозу.

 Резервуаром збудника лептоспірозу є гризуни (щурі, миші, полівки, ін.), свійські (свині, велика рогата худоба, собаки), їжаки, землерийки та промислові (лисиці, песці, ін.) тварини, які виділяють лептоспіри у довкілля з сечею. Механізм передачі збудника лептоспірозу – контактний