top of page

Ковід-19, грип або ГРВІ. Сезон застуд починається. Як захиститися?

Тези брифінгу Nataliya Ivanchenko Timko


Кількість хворих на коронавірус і ГРВІ зростає.

Зокрема, протягом останнього тижня на Львівщині ми маємо 188 лабораторно підтверджені випадки захворювання на COVID-19 проти 72 за попередній тиждень.

За даними досліджень Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на Львівщині циркулюють штами коронавірусу «Омікрон», які були торік.

Нові штами Covid-19 – «Пірола» і «Ерида», на які зараз масово хворіють жителі США та деяких інших країн світу, на Львівщині наразі не виявлені.

«Пірола» – це різновид «Омікрону», який зазнав близько 30 мутацій. Він дуже заразний. Є дані, що новим штамом заражаються і люди, які вже хворіли на коронавірус, бо імунна пам’ять не є тривалою і цей варіант не бачить попереднього імунного захисту.

Тому єдиний спосіб захисту – вакцинація. Рекомендують отримати дві дози базової вакцини і дві бустерні дози.

Першу бустерну дозу слід отримати через п’ять місяць після вакцинації, і другу – через чотири місяці після першої бустерки. Вакцини є і вони безкоштовні.

Різного роду віруси, які викликають ГРВІ (аденовіруси, риновіруси, ентеровірус тощо) вже також дають про себе знати, а з похолоданням активізуються ще більше.

До них приєднаються і віруси грипу. Згідно з прогнозом ВООЗ, у епідсезоні 2023-2024 будуть циркулювати такі штами вірусів грипу:

вірус грипу A/Victoria/4897/2022(H1N1)pdm09; вірус грипу A/Darwin/9/2021 (H3N2); вірус грипу B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria); вірус, грипу B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).

Саме ці штами увійдуть до складу чотиривалентних вакцин проти грипу, які будуть використовувати в цьому епідсезоні.

Вакцина вже починає надходити до аптек Львівщини. Варто подбати про щеплення людям з груп ризику, яким особливо рекомендована вакцинація.

Вакцинуватися медики радять, передусім, людям із групи ризику: людям віком 60 років і старше, дітям від 6 місяців, вагітним, людям із хронічними захворюваннями, людям з професійної групи ризику (лікарі, вчителі, військові, журналісти, продавці тощо).

30 переглядів0 коментарів

Comentários


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page