top of page

Від кількох онкогенних типів вірусу папіломи людини є вакцина

Вона ефективно запобігає хворобам, які викликають ВПЛ.Кому і коли потрібно щепитися від хвороб, які пов’язані з ВПЛ?


Щепитися варто всім дівчатам з 9 років. За можливості, хлопчикам теж краще отримати цю вакцину, адже ВПЛ може стати причиною раку ануса, пенісу і гортані в чоло-віків.

Найкраще пройти повний курс щеплень до початку статевого жит-тя, але можна щепитися і пізніше.Скільки доз вакцини потрібно?


Схема залежить від конкретної вакцини. Дівчаткам та хлопчикам 9-14 років вводять 2 чи 3 дози вакцини. Дітям від 15 років та дорослим потрібні 3 дози.

В Україні зареєстровані три вакцини від ВПЛ, і всі вони захищають від двох найбільш поширених високоонкогенних типів ВПЛ – 16 та 18. Деякі з них захищають ще й від інших типів вірусу.


Де можна вакцинуватися?


Вакцинація від хвороб, що зумовлені ВПЛ, не входить до національного календаря щеплень, гарантованих державою. Та деякі міста та громади періодично закупають вакцину для дівчат 9-14 років.

Тому варто запитати в педіатра чи сімейного лікаря дитини, чи доступна ця вакцина у вашій місцевості. Часто про це повідомляють у вайбер-чатах лікарні та розміщують оголошення в реєстратурі.

Вакцинація хлопців, старших дівчат та дорослих завжди платна. Вакцину можна купити в аптеці та зробити щеплення у сімейного лікаря чи в приватній клініці.

У 2022 році ВООЗ оновила  рекомендації (https://bit.ly/3uWyXOv), за якими дітям від 9 років та дорослим  до 20 років може бути достатньо і однієї дози вакцини в рамках національної програми вакцинації.


Джерело: МОЗ України

0 переглядів0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page