top of page

Бустерні щеплення від COVID-19Уберегтися від важкого перебігу корона-вірусної хвороби та її наслідків можна завдяки вакцинації, яка є безоплатною для всіх мешканців України. Скільки саме щеплень треба мати, щоб почуватися захищеним? Кому і коли потрібно робити бустерні дози вакцини проти COVІD-19?
Первинна вакцинація

Це курс з двох базових щеплень та одного бустерного.

Для дорослих складається з однієї дози вакцини Janssen або двох доз будь-якої іншої вакцини. Його потрібно отримати усім дорослим, незалежно від віку та стану здоров’я.

Усім дітям 12-17 років треба отримати два щеплення «дорослою» вакциною Comirnaty від Pfizer-Biontech.

Для дітей 5-11 років існує спеціальна вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech. За можливості всім дітям потрібно отримати дві дози цієї вакцини.


Бустерне щеплення

Роблять дітям та дорослим. Дорослим через 5 місяців після двох базових щеплень. Дітям від 5 років через 6 місяців.

Увесь первинний курс щеплень включає первинну вакцинацію та перше бустерне щеплення. Для переважної більшості дорослих молодших за 60 років, невагітних жінок та дітей без важких хвороб такого курсу достатньо для захисту від тяжкого перебігу COVID-19, у тому числі від хвороби, викликаної варіантом Омікрон або його субваріантами.


Наступні бустерні щеплення

Кожне наступне бустерне щеплення роблять у період через 6-12 місяців після попереднього (першого чи другого бустерного). Таке щеплення рекомендовані в першу чергу групам ризику:

☛ людям віком 60+

☛ дорослим із серйозними хронічними хворобами

☛ дітям від 5 років із серйозними хронічними хворобами

☛ вагітним

☛ медичним працівникам


Здорові дорослі до 60 років та діти від 5 років за бажання також можуть отримати такі бустерні щеплення, але лише за умови достатньої кількості вакцин для груп ризику.

Зробити щеплення від COVID-9 можна безкоштовно у будь-якому пункті щеплення, які розташовані в центрах первинної медичної допомоги.


Джерело: МОЗ України


Лише половина мешканців Львівщини отримали повний курс щеплень від коронавірусу, тобто дві дози вакцини. І тільки кожен п'ятий зробив рекомендоване бустерне щеплення.


На Львівщині вакциновані проти коронавірусу:

 однією дозою 1 102 787 людей;

 другу дозу отримали 1 039 575 людей;

 першу бустерну – 211 795 людей;

 другу бустерну – 25 473 мешканці Львівщини.1 перегляд0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page