top of page

24 квітня 2023 року стартує Всесвітній тиждень імунізації, і триватиме до 30 квітня

В умовах воєнного стану імунізація —найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їх наслідків.

Враховуючи війну наша медична система зосереджена на допомозі бійцям Збройних сил України та тим цивільним мешканцям, які постраждали внаслідок обстрілів ворожих військ. Мінімум який ми можемо зробити, щоб зменшити навантаження на наших лікарів, зробити щеплення.  Нашим обов’язком є зберігати  та зміцнювати своє здоров’я. 

Понад 200 років тому англійський лікар Едвард Дженнер зробив щеплення дитині проти натуральної віспи. Ця подія стала поштовхом для розвитку вакцинопрофілактики. Застосування вакцин дозволили значною мірою скоротити інфекційну захворюваність у світі. У країнах, де було введено масове віспощеплення, захворюваність і смертність від натуральної віспи знизилася до мінімуму. У 1980 році Всесвітня Організація Охорони Здоров’я оголосила про ліквідацію натуральної віспи у всьому світі. Це була перша і не єдина перемога вакцинації. Сьогодні у світі завдяки імунопрофілактиці захворюваність на полімієліт знизилась на 99%, кількість зареєстрованих смертних випадків від кору скоротилася з 6 мільонів на рік, у 2/3 країн, які розвиваються, був викоренений правець новонароджених. Вакцинація є найбільш ефективним способом захисту від інфекцій.

             

В Україні можна вакцинуватися безоплатно від 10 небезпечних хвороб. Національний календар щеплень включає вакцинацію від гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, краснухи, епідпаротиту і гемофільної інфекції. Кожна з цих хвороб дуже небезпечна, загрожує серйозними ускладненнями і смертю. 


Більшість щеплень роблять у дитинстві, проте від дифтерії і правця потрібна ревакцинація (повторне введення)  кожні 10 років. Безоплатне щеплення можна зробити у сімейного лікаря в комунальних, приватних клініках чи ФОП, 

які мають договір із НСЗУ.


Вакцини, які не входять до Календаря щеплень – рекомендовані. Їх можна купити в аптеці за власний кошт і вакцинуватися у сімейного лікаря. Але транспортувати їх слід у спеціальних контейнерах із дотриманням холодового ланцюга, інакше вони втратять ефективність. Або ці щеплення можна отримати в приватних клініках. До рекомендованих належать щеплення проти грипу, яке треба робити щороку, вірусу папіломи людини, гепатиту А, вітряної віспи, менінгококової, пневмококової, ротавірусної інфекції.


 Вакцини безпечні, Виробники тестують кожну серію вакцин і дають сертифікат якості. Окрім того, вакцини мають прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я. 


Після введення вакцини людина може відчувати біль у місці уколу та підвищену температуру – це нормальна реакція, вона проходить за кілька днів. Так формується імунна відповідь на вакцину. Це незначний дискомфорт, вартий того, щоб отримати пожиттєвий захист.


На даний час є небезпека спалаху кору.


За перший квартал 2023 року у Львівській області, в однорічному віці вакцинацію КПК ( проти кору, краснухи та епідемічного паротиту) зробили 4 232 дітей, що становить 24,1%. Є й такі, хто робив це щеплення згодом – у 2 роки і старше. Таких дітей було 988 (8,6%). Щеплення у шестирічному віці цього року зробили 4 331 дитина, що становить 16,9%, тих, хто вакцинувався у 7 років і старше було 1215 (це 48,8%). За минулий рік вакцину КПК зробили трохи більше 14 тисяч дітей річного віку, що становить 67%, у 2 роки і старше зробили 3 984 щеплень (42,2%). У 6 років щеплення зробили 16 019 дітей (54,9%), а у 7 років і старше – 3 712 дітей (36,7%).


Сьогодні надважливо не забувати про рутинну імунізацію. Адже переривання планової вакцинації - відповідно до національного Календаря щеплень підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація. Вакцини безпечні та ефективні, а хвороби небехпечні, підступні, і, часом, забирають життя. Не нехтуйте своєю безпекою!10 переглядів0 коментарів

Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page