top of page

23 випадки захворювання на кір зафіксовано в Україні з початку 2024 року: як щеплення КПК захищає організм?


У 2023 році в Україні на кір захворіло 65 людей (7 – у Львівській області), це ушестеро більше, ніж у 2022 році, коли було 11 (1 – в області) захворілих.

За перші три місяці 2024 року в Україні зареєстровано 23 (1 – у Львівській області) випадки захворювання проти 9 (не було в області) за аналогічний період минулого року.

Кір – одне з найзаразніших інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей ризикують захворіти після контакту з хворим. Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень.

💔 Востаннє спалах кору був зафіксований в Україні у 2017-2019 роках.

Тоді померло 25 дітей та 16 дорослих (2 дитини і 1 дорослий – на Львівщині).

Головна причина спалахів кору — низьке охоплення профілактичними щепленнями.

🩹За підсумками 2023 року в Україні щеплення проти кору, паротиту та краснухи (КПК) отримали 92,4% (87.7% – на Львівщині) однорічних дітей та 87,3% (80.2% – в області) 6-річних.

Для створення колективного імунітету потрібно, щоб було вакциновано 95% населення.

🗓 Кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК — у 12 місяців та в 6 років.

Щеплення — безоплатні та дозволяють сформувати специфічний імунітет проти усіх трьох інфекцій.

📍Чому важливо зробити це щеплення? Бо всі три хвороби мають тривалі важкі наслідки, а специфічних ліків проти них немає.

👉 Серед ускладнень кору – запалення легенів (пневмонія), вушна інфекція (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть.

👉 Якщо жінка перенесе краснуху напередодні зачаття чи під час вагітності, в більшості випадків плід матиме численні вади розвитку, а у 20% – загине.

👉 Паротит, відомий також як свинка, має численні ускладнення – запалення спинного і головного мозку, молочних залоз, яєчників чи тестикул. Поширений наслідок паротиту в чоловіків – атрофія тестикулів й тимчасова втрата фертильності.

Як бачите, ці захворювання жодним чином не можна назвати легкими дитячими інфекціями. Від того, чи ви вакцинуєте свою дитину від кору, паротиту і краснухи, залежать життя і здоров’я не лише її, а й ваших онуків.

❗️Якщо ваша дитина пропустила планове щеплення, наздоженіть його якнайшвидше!

Якщо таких щеплень декілька, сімейний лікар складе індивідуальний графік вакцинації.


3 перегляди0 коментарів

コメント


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page