top of page

15 лютого – Міжнародний день дитини, хворої на рак

В Україні щороку діагностують близько 1000 нових випадків онкологічних хвороб у дітей. Найбільш поширеними онконедугами серед українських дітей є лейкемія (рак крові) та рак головного мозку.

Кожен також може долучитися до боротьби дітей та їхніх родин простими діями.


Почути цей діагноз – велике випробування для дорослого, а для дитини та її близьких – страшенний удар.

За даними ВООЗ щороку близько 400 000 дітей та підлітків до 19 років чують діагноз “рак”. За даними Національного канцер-реєстру в Україні щороку діагностують близько 1000 нових випадків онкологічних хвороб у дітей. Найбільш поширеними онконедугами серед українських дітей є лейкемія (рак крові) та рак головного мозку.

На відміну від дорослих, дитячі онкозахворювання у переважній більшості випадків не мають встановленої причини, а запобігти розвитку раку у дітей, як правило, неможливо.

Турбота про маленьких пацієнтів – пріоритет медичної системи й держави в цілому, адже саме діти будуватимуть країну майбутнього. Всі види медичної допомоги як для дорослих, так і для маленьких пацієнтів з онкологією є безоплатними, адже їх покриває Програма медичних гарантій. Серед послуг — діагностика, лікування включно з ліками, а також подальша реабілітація та паліативна допомога. Крім того, дітям з онкологічними хворобами сьогодні в Україні вже здійснюють трансплантацію кісткового мозку. І це повністю безоплатно для сім’ї хворої дитини. Під час лікування родичі можуть бути поруч з дитиною стільки, скільки бажають, в реанімації, зокрема – все задля комфорту дитини, що бореться з хворобою!Кожен також може долучитися до боротьби дітей та їхніх родин простими діями:

☛ Долучіться до реєстру донорів кісткового мозку. Це не боляче і до 35 років – безоплатно. Якщо в Українському реєстрі потенційних донорів буде 1 000 000 людей, то для кожного пацієнта можна буде знайти донора https://ubmdr.org/

☛ Станьте регулярним донором крові у своєму місті. Поширюйте культуру донорства серед своїх знайомих.

☛ Якщо з раком бореться ваша знайома родина, запитайте у них, чим допомогти. Це можуть бути не лише гроші чи кров, а й організаційна підтримка: знайти медичний заклад, готовий прийняти пацієнта чи ліки в наявності тощо. Будьте поруч із ними в цей складний період.

Приєднуйтесь до боротьби маленьких відважних українців!


Джерело: МОЗ України

2 перегляди0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page