top of page

11 цікавинок про наш мозок

Всесвітній тиждень мозку (Brain Awareness Week) —науково-популярна кампанія, покликана привернути увагу суспільства до досліджень у галузі нейронаук і вивчення мозку.

Мозок — це найскладніший для вивчення орган. Він контролює мислення, пам'ять, емоції, дотик, моторику, зір, дихання, температуру, голод – і всі процеси, що регулюють наше тіло. Мозок є частиною центральної нервової системи і отримує тонни інформації.


Найцікавіше!

Обсяг пам’яті мозку – необмежений. Але для кращого запам’ятовування отриманої інформації мозку необхідно висиплятися.

Мозок не втомлюється від інтелектуальної роботи. Почуття втоми та апатії з’являються лише через емоції та переживання.

Мозок на 90% складається з води, тому зневоднення він відчуває першим.


Мозок на 60% складається з жирів, тому для його здоров’я потрібні корисні жири (омега-3 та омега-6). Недоїдання негативно позначається на його активності та інтелектуальному розвитку людини.

Мозок не може існувати без кисню та глюкози. Поки у клітинах мозку ще є кисень і глюкоза, він не гине.

Мозок генерує від 25 тисяч до 50 тисяч думок на день. Підраховано, що у більшості людей 70% цих думок — негативні. Крім того, понад 100 тисяч хімічних реакцій відбуваються в мозку щомиті.

Різні частини мозку відповідають за різні функції.

У середньому мозок чоловіка більший за жіночий на 10%, але в жіночому знаходиться більше нервових клітин, тому думка генерується швидше!

У мозку є німі, але не вільні зони. Ці зони активні. Мозок практично миттєво спрацьовує на будь-які зовнішні подразники з приблизно підрахованою швидкістю 275 км/годину!

Мозок не ідентичний з комп’ютером, він ніким не програмується: це орган, що аналізує обставини й спонтанно приймає рішення. А цього не скажеш про комп’ютер, котрому без програми не обійтись.

Чим більше людина працює над розвитком своїх інтелектуальних здібностей, тим більший об’єм головного мозку може включатися в роботу.

У підсумку – здоровий спосіб життя, харчування, сон, розвиток своїх інтелектуальних здібностей, тренування пам’яті збереже функції нашого мозку якнайдовше.

Не забувайте вживати воду – не менше ніж 30 мл на 1 кг ваги!

Пам'ятайте про йод! Якщо вагітна жінка недоотримує йод – інтелектуальний потенціал дитини під загрозою!


Відділ на залізничному транспорті ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ» 

Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб 

3 перегляди0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page