top of page

І ще раз про вакцинацію !

Вакцинація — це глобальна історія успіху в галузі охорони здоров’я. Вона щороку рятує мільйони життів. Вакцини знижують ризики захворювання. Коли ви отримуєте щеплення організм виробляє захисні антитіла..

Вакцинація – це простий, безпечний та ефективний спосіб захиститися від небезпечних хвороб ще до контакту з ними, а також запобігти ускладненням, які ці хвороби можуть спричинити.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку вакцинація запобігає 3,5–5 мільйонам смертей від таких захворювань, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір. Особливо вразливі до таких хвороб діти і дорослі, які не мають щеплень взагалі або пропустили якесь із щеплень за графіком. Зараз є вакцини для запобігання більш ніж 20 хворобам, які загрожують життю, допомагаючи людям будь-якого віку жити довше та здоровіше.

Тому важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень. Це документ, що містить перелік обовʼязкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення. В Україні Національний календар профілактичних щеплень передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.Коли і від чого вакцинуватися?

· Гепатит В: впродовж першої доби життя, а потім у 2 та 6 місяців.

· Туберкульоз: одне щеплення у проміжку між 3 і 5 добами життя.

· Кір, паротит, краснуха: у 12 місяців та 6 років.

· Дифтерія, правець: у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років. Дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації проти дифтерії і правця кожні 10 років: у 26, 36, 46, 56 і так далі років.

· Кашлюк: у 2, 4, 6, 18 місяців.

· Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також 6 та 14 років.

· Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.

Усі вакцини, передбачені Національним Календарем профілактичних щеплень, наявні в Україні і є безоплатними. Тож перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію від дифтерії та правця упродовж останніх 10 років.

Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 – вона не входить до Національного календаря, але також є доступною і безплатною.

Якщо ви, чи ваші діти, маєте порушений графік вакцинації (пропустили якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.


(З використанням матеріалів МОЗ України та ВООЗ)

31 перегляд0 коментарів

Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page