top of page

Інсульт: причини, ознаки та перша допомога

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. У результаті його клітини гинуть, спричиняючи незворотні процеси в організмі людини.

Симптоми інсульту є досить очевидними — зберігай картинку, аби не розгубитися у потрібний момент. За хоча б одного з цих проявів негайно викликай екстрену допомогу за номером 103 та чітко поясни симптоми й стан людини, якій потрібна допомога.


При інсульті рахунок йде на хвилини.Знай: надважливо надати спеціалізовану допомогу у межах 4-х годин після прояву ознак інсульту. Що скоріше вона буде надана. то менша ймовірність ускладнень та смерті.

Як допомогти до приїзду лікаря?

Заспокой постраждалого і поясни, що допомога близько.

Надай пацієнту максимально зручного для нього положення (рекомендовано підвищене положення голови до 30 градусів), а також забезпеч йому вільне дихання, розстібнувши тугий комірець.

Постійно наглядай за постраждалим до приїзду медиків.

У разі погіршення стану повторно виклич екстрену) медичну допомогу.

За можливості зафіксуй час появи ознак інсульту.


Пам’ятай! Постраждалому не можна давати їсти та пити.


Щоб запобігти інсульту, дуже важливо контролювати наявні захворювання серцево-судинної системи, особливо артеріальну гіпертензію та діабет. Також варто контролювати рівень холестерину в крові. Ну і, звісно, відмовитися від куріння та алкоголю і вести здоровий спосіб життя

Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/


Стань на варті свого серця — захисти його від інсульту!Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

3 перегляди0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page