top of page

Як показало дослідження, майже 71% підлітків віком 10–17 років щоденно вживають їжу разом із родиною

Тож що раніше батьки допоможуть дитині призвичаїтися до здорового харчування і зрозуміти його важливість, то більше шансів, що звичка залишиться з дитиною в подальшому житті.Що важливо знати батькам?


Культура харчування родом із сім’ї. Харчові звички можна формувати ще до школи. Дитина наслідує дорослих, тому приклад батьків і рідних, наявні вдома продукти, режим харчування визначають те, як дитина ставитиметься до їжі.


Зрозуміти — краще, ніж просто призвичаїтися. Важливо пояснювати дитині, чому одні продукти їсти корисно, а інші можуть нашкодити організму. Це також стосується режиму харчування та пиття.


Здорове харчування — не обов’язково дороге та складне. 

Хибною є думка, що корисне харчування — це обмежений перелік продуктів, які часто є дорогими та дефіцитними. Насправді чимало доступних продуктів мають корисні властивості. Здорова їжа може бути простою, доступною, не обов’язково екзотичною і водночас смачною.


Користь залежить не лише від продуктів. А й від способу приготування, кількості з’їденого, режиму харчування, дієтичних особливостей дитини. Правильна комбінація усіх факторів впливу їжі на організм зробить харчування справді корисним.


Орієнтуйтеся на потреби дитини. Кожна дитина має свій апетит і власні потреби в окремих продуктах, вітамінах, мікроелементах. У підлітковому віці потреби можуть змінюватися: так, хлопці мають високу потребу в поживних речовинах через приріст кісток і м’язів, а дівчатам потрібно більше заліза. Важливо знати про особливості дитини й за потреби проконсультуватися з лікарями.


Пам’ятайте: шкільний вік — вікно можливостей для того, щоб родина допомогла школярам сформувати здорові харчові звички, які збережуться протягом усього життя. І варто почати працювати над їх формуванням якомога раніше.


Джерело: платформа про здорове шкільне харчування «Знаїмо» http://surl.li/qaytl 


Більше інформації про здорове харчування – за посиланням: https://znaimo.gov.ua/ 


20 переглядів0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page