top of page

Що ми знаємо про Гарячку Західного Нілу?

Вперше вірус був виділений в 1939 році. Хвороба розповсюджена в багатьох країнах Африки, Азії, Канади, США, Мексиці. Спалах цієї хвороби в Європі стався в 1996-1997 роках у Румунії, коли захворіли близько 5 тис людей. У 1999 році цей вірус був завезений в Нью-Йорк і поширився на континентальну територію. В 2018 році спостерігається в багатьох країнах Європи, найсильніше постраждали такі країни, як Сербія, Італія, Греція, Угорщина і Румунія.В Україні реєструвалися поодинокі випадки. Основним джерелом та резервуаром даної хвороби є 17 видів перелітних птахів, в крові яких упродовж 2 тижнів зберігається висока концентрація вірусу. Крім того, вірус може знаходиться у ссавців, гризунів, кажанів, але в меншій концентрації і нетривало. Переносником хвороби є комарі. Вірус потрапляє в організм людини під час укусу. Сприйнятливість до даної хвороби висока. Сезонність – літньо-осіння. Після перенесеної хвороби формується стійкий імунітет.

Близько 80% випадків хвороби перебігають стерто з незначно вираженими симптомами. У 20% хвороба починається гостро – з ознобу і швидкого підвищення температури тіла, виникає головний біль, біль в м'язах. Можуть збільшуватись лімфатичні вузли і виникати висип, частіше на кінцівках. Гарячковий період триває від двох до шести днів. Загалом клінічний перебіг хвороби сприятливий. У частини хворих може розвинутись запалення оболонок мозку - менінгіт або запалення речовини головного мозку - енцефаліт.

До групи ризику щодо важкого перебігу належать люди з імунодефіцитами, цукровим діабетом та гіпертонічною хворобою.


На Львівщині випадки гарячки Західного Нілу НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ!


З метою профілактики :

1. Москітні сітки на вікнах нікому не зашкодять!

2. Комарів забагато - існують індивідуальні репеленти!

3. Відчуваєте порушення в стані здоров'я - сконтактуйте з сімейним лікарем!

4. Вакцинація проти лихоманки західного Нілу поки що не проводиться.

5. Підвищення температури тіла виникає при багатьох інфекційних захворюваннях. Не займайтесь самолікуванням - зверніться до лікаря!


Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page