top of page

Чорнобиль. Хроніка подій та наслідки

У 2024 році виповнюється 38 років від найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. 26 квітня 1986 року, о 1:23, на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, який зруйнував частину реактора та машинного залу. Спалахнула пожежа. Вогонь перекинувся на дах третього енергоблока. Його гасили до 5 години ранку.Відбулося радіоактивне забруднення значних територій як у нас в країні, так і за кордоном. По Україні – у північній частині Київської, Житомирської, Рівненської та інших областях забруднилися поля, луги, пасовища, відкриті водойми та інші об’єкти навколишнього середовища.

У ліквідації наслідків аварії взяли участь близько 240 тисяч людей. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки – понад 600 тисяч.

У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони, надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Було вивезено 115 тисяч людей. Їм забороняли брати з собою речі та домашніх улюбленців. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2 293 населені пункти.

Від гострої променевої хвороби у перші місяці після вибуху на Чорнобильській АЕС загинула 31 людина. Радіоактивного опромінення зазнали 8,5 мільйона людей.

Незважаючи на всі ці та інші аналогічні події сьогодні атом – один з основних і найдешевших джерел енергозабезпечення населення Землі. Водночас атом складає потенційну загрозу для населення та навколишнього середовища. Тому головним завданням на сьогодні залишається безпека функціонування ядерних комплексів, розробка більш безпечних технологій видобутку енергії, у чому чималу роль відіграє і людський фактор.     

8 переглядів0 коментарів

コメント


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page