У світі, за останніми даними, у проміжок між 1990 та 2017 роками, глобальне річне споживання алкоголю зросло від 5,9 до 6,5 л на особу серед дорослих. За прогнозами дослідників до 2030 року цей рівень лише зростатиме – до 7,6 л на особу.
Дорослих, які регулярно вживали великі обсяги алкоголю, у 2007 році нараховувалося 20%, і ця цифра зросте до 23% у 2030 році.
При цьому: Великі обсяги — йдеться про вживання питущою особою протягом 30 днів хоча б один раз 60 г чистого алкоголю. Питуща особа – йдеться про осіб, які вживали будь-який алкоголь у будь-якій кількості протягом останніх 12 місяців.
Прямі та побічні економічні втрати внаслідок алкоголізації населення завдають суттєвої шкоди соціально-економічному розвитку країн.

До економічних втрат належать:
підвищений рівень смертності,
скорочення тривалості здорового життя,
витрати на лікування,
соціальні виплати держави інвалідам, сиротам.
Додаткові витрати — збитки від ДТП, пожеж, утримання ув’язнених, боротьба з безпритульністю тощо.
За даними ВООЗ: зловживання алкоголем є одним з факторів, що стає причиною більш ніж 200 захворювань та травм; у всьому світі 3 мільйони смертей щороку відбуваються внаслідок шкідливого вживання алкоголю. Це становить 5,3% від усіх смертей; загалом 5,1% глобального тягаря хвороб та травм припадає на алкоголь, якщо вимірювати його у роках життя з поправкою на інвалідність (DALY); крім наслідків для здоров'я, шкідливе вживання алкоголю завдає значної соціальної та економічної шкоди окремим особам та суспільству в цілому; вживання алкоголю викликає смерть та інвалідність в більш ранньому віці. Приблизно 13,5% усіх смертей серед осіб віком 20–39 років - пов'язані з алкоголем; існує причинно-наслідковий зв'язок між шкідливим вживанням алкоголю та низкою психічних та поведінкових розладів, інших неінфекційних станів та травм.
Глобальна стратегія щодо скорочення шкідливого вживання алкоголю, узгоджена державами-членами ВООЗ, відображає міжнародний консенсус щодо того, що скорочення шкідливого вживання алкоголю та пов'язаного з ним медичного та соціального тягаря є пріоритетом громадської охорони здоров'я.
Безпечної дози алкоголю не існує!
Відділ на залізничному транспорті ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ»