top of page

Хвороби серця і судин – це провідна причина смертності в Україні

Як і всі хронічні захворювання, вони розвиваються роками, поволі, але незворотно, і залежать від багатьох чинників водночас. Передусім, від способу життя, і уже до нього додаються спадковість, самотність, соціальне становище та вид професійної діяльності.

Що ми можемо змінити у своєму житті, аби запобігти ішемічній хворобі серця, гіпертензії та інфаркту міокарда?

Ці кроки запобігають серцево-судинним хворобам:


☛ Відмовтесь від куріння та нікотиновмісних виробів, споживайте якомога менше алкоголю. Курці втричі більше ризикують померти від серцевого нападу чи раптової зупинки серця та вдвічі – від інсульту. Кинути палити та обмежити вживання алкоголю – це найкраще, що ви можете зробити для здоров’я свого серця.

☛ Вимірюйте рівень глюкози в крові, загального холестерину та рівень ліпопротеїнів високої щільності. Здавайте ці аналізи щороку або за призначенням лікаря. У разі цукрового діабету рівень глюкози в крові моніторять постійно.

☛ Тримайте свій артеріальний тиск під контролем: вимірюйте тиск, пийте за призначенням ліки для запобігання гіпертензії, зменште споживання солі (менше соліть їжу та відмовтеся від ковбасних виробів).

☛ Залишайтеся фізично активними в будь-кому віці. Ні, не всі люди мають бігати по 10 км чи веслувати – потрібно робити ті вправи та дії, які саме у вашому випадку можливі: прогулянка, вправи з гантелями (пляшечками з водою) чи тренувальними гумками тощо.

☛ Якщо ваш індекс маси тіла перевищує 25, а надто – 30 кг/м2, проаналізуйте з лікарем та/чи психотерапевтом причини набору ваги і складіть план з нормалізації маси тіла. Це непросто, особливо в разі ожиріння, та оптимізувати спосіб життя чи знайти органічну причину набору ваги, якщо вона є, потрібно все одно.

☛ Харчуйтесь здорово. Обирайте передусім цільні сезонні місцеві продукти рослинного походження, крупи, нежирну птицю, яйця і рибу. Корисна для серця їжа не містить маргаринів, має мало тваринних жирів, солі та доданого цукру.

☛ Стресостійкість. Ми не закликаємо вас «перестати стресувати», бо це неможливо. Пережити важкі часи допомагають вміння толерувати невизначеність, прийняття тих речей, які ми не ладні змінити, та відповідальність за те, що нам підвладно.

☛ Регулярно відвідуйте свого терапевта чи сімейного лікаря, з яким підписали декларацію, та вчасно проходьте профілактичні скринінги. За необхідності ваш лікар направить вас на ЕКГ.


Важливо! Усі послуги, які надає лікар первинної медичної допомоги, на 100% гарантовано є безоплатними – їх оплачує Національна служба здоров’я України зі сплачених вами податків.


Джерело: Міністерство охорони здоров'я

4 перегляди0 коментарів

Commentaires


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page