top of page

Хвороба легіонерів, або легіонельоз. Чи є небезпека?

Легіонельоз, або «хвороба легіонерів», є небезпечним інфекційним захворюванням, збудник якого — бактерія Legionella pneumophila.

Що є джерелом інфікування, як запобігти та як розпізнати легіонельоз вчасно? – розповіла НАТАЛІЯ ІВАНЧЕНКО – генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.


Хвора на легіонельоз людина не становить небезпеки для оточуючих. Отже, якщо приїде людина з Польщі і буде перебувати на теренах Львівщини, навіть якщо та людина хвора на цю недугу, вона не інфікує нікого навколо себе.

Що ж відбувається зараз у Польщі? Є повідомлення про 144 випадки захворювання, і з них 11 – летальних. Всі померлі – це особи, старші 65-ти років, які мали цілу низку додаткових недуг.


Звідки ж береться легіонельоз? Викликає хворобу бактерія, яку називають легіонела. Назва походить від американського легіону, збори якого відбувалися в 1976 році в Сполучених Штатах Америки. Велика кількість людей у той час проживали в одному з готелів. Захворіли понад 230 людей, і 33 людини загинули. Власне тоді причиною цього захворювання був збудник, який перебував у вентиляційній системі. Бактерія, яку і назвали легіонела, а хворобу – хворобою легіонерів, або легіонельоз.

Інфікуватися можна цією бактерією через системи кондиціювання, через системи вентиляції, через різноманітні вологі розпилювачі води, в яких може перебувати легіонела.

Але, як правило, вона перебуває у невеликій концентрації. Захворювання фактично кожного року реєструється щомісячно, але в поодиноких випадках. Тож сказати що саме спричинило масове поширення хвороби сьогодні ми не можемо.

Як запобігти? Ми точно знаємо, що власники підприємств, установ, організацій повинні перевірити свої кондиціонери: чи вони регулярно проходять очистку відповідно дод інструкції. Власники басейнів , СПА-салонів, готелів можуть переконатися – чи є в них в середовищі легіонела, зробивши певні лабораторні дослідження, яке може це виявляти. Власники і керівники рекреаційних комплексів, готелів мають можливість провести лабораторні обстеження на вміст Legionella у навколишньому середовищі закладі.

Якщо людина приїхала з Польщі і в неї будуть ознаки підвищення температури тіла, болі у м’язах, головний біль, ознаки пневмонії і 50% хворих можуть мати розлади стільця, тобто пронос, таких людей лікарі будуть рекомендувати обстежувати на легіонельоз, щоби знати, яка на сьогодні є ситуація.

Що ж робити пересічним людям? Як завжди, дбати про гігієну рук; якщо ми бачимо людей з ознаками інфекційної патології, то уникати контакту з ними, тобто дотримуватися соціальної дистанції на відстані одного метра, і залишатися здоровими.

60 переглядів0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page