У чому небезпека гемофільної інфекції і якими вакцинами в Україні проводять профілактичні щеплення?
- Nadia Verstiuk
- 28 квіт. 2024 р.
- Читати 1 хв
Гемофільна інфекція — гостра інфекційна хвороба, збудником якої є гемофільна паличка Haemophilus influenzae типу b (Hib-інфекція).
Найчастішими клінічними формами гемофільної інфекції є менінгіт, середній отит і пневмонія.
Гемофільна інфекція характеризується переважним ураженням органів дихання, центральної нервової системи та розвитком гнійних вогнищ у різних органах.
Єдиним профілактичним захистом є вакцинація, яка передбачена Календарем профілактичних щеплень.
Гемофільна інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, проте у маленьких дітей шлях передачі може бути контактним. Збудник інфекції локалізується на слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів.
Найчастіше хворіють діти віком від 6 місяців до 4 років. Рідше хворіють новонароджені, діти старшого віку і дорослі.
Заразитися можна лише від хворої людини.
В Україні за 2023 рік зареєстровано 8 випадків. За три місяці 2024 року захворіло двоє людей, що на два випадки більше аналогічного періоду минулого року, коли не зареєстрували жодного випадку — повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.
На Львівщині упродовж вказаних вище періодів не було зареєстровано жодного випадку гемофільної інфекції, – дані Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Вакцинація дітей може проводитись моновакцинами та комбінованими вакцинами, що містять Hib-компонент.
Щеплення необхідно проводити за схемою 2-4-12 місяців. Щеплення проводиться дітям до 5 років.
За підсумками 2023 року проти гемофільної інфекції у Львівській області вакциновано 90,9% дітей до одного року (в Україні – 83,5%). У віці 1 рік – 59.4% дітей Львівщини (по Україні – 83.5%).
Вакцина рекомендована людям з групи ризику, які не були вакциновані раніше. Дорослі можуть вакцинуватись проти Hib-інфекції власним коштом.
Comments