top of page

Стрес – реакція організму на фактори, які потенційно загрожують фізичному та психічному здоров'ю людини

Існує два види стресу:

Еустрес – «позитивний» стрес, який мобілізує сили організму та допомагає адаптуватись до життєвих змін. Еустрес покращує увагу та пам’ять, прискорює реакцію.

Дистрес – «негативний» стрес, який викликає несприятливі наслідки: дезорганізовує поведінку, погіршує пам’ять та увагу, порушує сон аж до безсоння, затримує адаптацію до змін у житті.

Дистрес також може спровокувати або ускладнити перебіг невротичних та психосоматичних захворювань,

спричинити розвиток інсульту,

появу серцево-судинних захворювань (гіпертонії, тахікардії, стенокардії), захворювань шлунково-кишкового тракту (виразки, порушення апетиту, закрепи, діареї), виникнення деяких шкірних захворювань (екземи), онкологічних захворювань.

Щоб самостійно опанувати стрес потрібно:

- достатньо відпочивати;

- обговорювати проблеми із тим, кому довіряєте;

- спілкуватися та проводити час із родиною, друзями;

- займатися тим, що допомагає розслабитись (гуляти, співати, гратися з дітьми);

- не соромитися плакати, оскільки наш організм однаково реагує на фізичний і душевний біль – сльозами, тому емоційний виплеск зменшує вплив психотравмуючих факторів;

- робити фізичні вправи тощо.

А ще можна використовувати таку вправу «струси з себе стрес»: встати, підняти ногу та активно потрусити нею, начебто до підошви щось причепилось, потім зробити так само з іншою ногою, а далі – і з руками. При цьому уявляючи, що струшуємо весь негатив, який накопичено.

Варто робити це декілька разів.

Стреси – часті супутники нашого життя, тому важливо навчитися ними керувати, зберігати спокій, протистояти негативним наслідкам та впливу на здоров’я.




Comments


bottom of page