top of page

Розвінчуємо черговий міф про «чудодійний» реабілітаційний засіб – магнітотерапію


Магнітотерапія – це псевдонаукова практика альтернативної медицини. Вона передбачає застосування слабкого статичного магнітного поля від постійного магніту, який накладається на тіло.


Деякі «експерти» вас можуть переконувати, що цей метод:

☛ зменшує інтенсивність болю

☛ зміцнює стінки кровоносних судин;

☛ руйнує жирові відкладення та тощо;Чому ж наукова спільнота не згодна з властивостями, якими наділяють цей апарат деякі медики?

Все дуже просто. В нашому організмі залізо в крові звʼязане з гемоглобіном і не є феромагнітним (це постійний вид магнетизму, який, наприклад, тримає магніти на холодильнику). За словами науковців, якби кров була такою, то будь-яка процедура на кшталт магнітно-резонансної томографії несла загрозу для здоров’я і життя.

Понад це, статична магнітотерапія залишається науково недоведеною, особливо для полегшення болю, що є одним із найпоширеніших застосувань. Дослідження статичних магнітів показують їх неефективність при хронічних болях, остеоартриті та ревматоїдному артриті. Відповідні дані в 2022 році оприлюднив National Center for Complementary and Integrative Health (NCCIH)..


Не в захваті від цього винаходу й Національний науковий фонд США. Ще в 2002 році він визнав магнітну терапію «псевдонауковою». Як результат — в Штатах продаж подібних магнітних пристроїв прирівнюють до шарлатанства.

Джерело: МОЗ України

9 переглядів0 коментарів

コメント


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page