Державною установою “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” у травні 2024 року продовжувалося проведення моніторингових лабораторних досліджень питної води централізованого водопостачання населення області відповідно до затвердженого Плану моніторингу, затвердженого головою Львівської ОВА.
У травні виконані лабораторні дослідження проб води відібраної із 119 контрольних точок централізованих водопроводів міст і селищ області, зокрема, в м.Львові із 25 точок контролю. Дослідження проводились на окремі специфічні санітарно-хімічні та мікробіологічні показники, зокрема, органолептичні показники, залізо, жорсткість, нітрати, аміак, залишкові вільний та зв’язаний хлор.
У м.Львові проводилися моніторингові дослідження питної води із 25 контрольних точок, зокрема, міст Винники, селищ Брюховичі та Рудно.
Всього у квітні було досліджено 245 проб води.
У пробі питної води із поверхневого водозабору на станції Лавочне Львівської залізниці були виявлені відхилення за мікробіологічними показниками – наявність у воді загальних коліформних бактерій та ешерихій колі, яких у питній воді відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10, не повинно бути. Відхилення якісних показників у воді інших поверхневих водозаборів області не відмічалися.
За результатами досліджень були виявлені наступні невідповідності нормативним вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною»:
- в пробах води з 7 контрольних точок в обласному центрі – вул. Мечнікова, 10 загальної жорсткості та заліза, відповідно, в 1,2 та 1,1 разів, вул. Китайська, 12 - загальної жорсткості та заліза, відповідно, в 1,2 та 1,6 разів, вул. Пасічна, 98а-б - загальної жорсткості в 1,2 рази, вул. Дж.Вашингтона, 13 - загальної жорсткості та заліза, відповідно, в 1,2 та 1,5 разів, м. Винники, вул. Галицька, 111 – загальної жорсткості в 1,2, рази, сел. Рудно, вул..Огієнка, 9 - загальної жорсткості в 1,2,; у пробі води відібраної в сел. Брюховичі на вул.Незалежності України, 42 було виявлено бактеріальне забруднення питної води (виявлені загальні коліформні бактерії та ешерихії колі, яких у питній воді відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 не повинно бути).
Також згідно результатів моніторингових лабораторних досліджень були виявлені відхилення якості води;
в м. Жидачів - концентрації загальної жорсткості у двох точках контролю, вул. Я.Мудрого та РЧВ вул. Зелена, 18 у 1,4 рази, що аналогічно ситуації, яка була виявлена у квітні місяці;
- в сел. Щирець і с.Семенівка загальної жорсткості у 1, 4 рази, що аналогічно ситуації, яка була виявлена у квітні місяці;
- в м. Перемишляни (ВНС) і м. Бібрка (контрольні точки – РЧВ і вул.Грушевського, 49) загальної жорсткості в 1,2 разів, що аналогічно ситуації, яка була виявлена у квітні місяці;
- в м. В.Мости у контрольній точці – вул. Львівська, 25 перевищення ГДК заліза у 5,8 разів, забарвленості у 1,1 рази, амонію в 1,74 рази та спостерігалося бактеріальне забруднення внаслідок виявлені у воді загальних коліформ, що не допускається.
- в сел. Красне у контрольних точках на вул. Франка, 10 та Привокзальна, 10 (водозабір станції Красне виявлене бактеріальне забруднення та перевищення ГДК заліза у 4,3 рази і аміаку у 4 рази.
ความคิดเห็น