top of page

Перші симптоми: яка різниця між застудою та грипом?

Кількість захворювань на ці респіраторно-вірусні інфекції під час епідсезону, який починається в Україні в жовтні та закінчується навесні, прогнозовано збільшується.

Так, з початку жовтня понад 1,5 млн українців перехворіли на ГРВІ, грип та COVID-19.

З 4 по 10 грудня захворіло 155 539 українців, 4 652 – госпіталізовані. Виявлено 10 869 випадків COVID-19, 2 083 пацієнти потребували стаціонарної медичної допомоги.Перші симптоми: яка різниця між застудою та грипом?

Респіраторну вірусну інфекцію (застуду – Ред.) часто називають «грипом», хоча різниця між ними є суттєвою – як за динамікою розвитку хвороби, так і за її ускладненнями.

Грип починається раптово. Часто на початку хвороби з’являється сильний головний і мʼязовий біль, гарячка, слабкість і виражена втома.

Застуда ж розвивається впродовж кількох днів, і часто люди переносять її «на ногах». Зазвичай вона починається з першіння в горлі та нежитю.

Протягом декількох днів у людини болить горло, закладений ніс, злегка підвищена температура, з'являється слабкість і головний біль.

Перші симптоми: яка різниця між грипом та COVID-19?

Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – додаються згодом.

Тоді як COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів.

Вірус грипу вражає передусім верхні дихальні шляхи та легені і на додачу – безпосередньо серцевий м’яз та внутрішню поверхню кровоносних судин.

Це показали нещодавні дослідження в Університеті штату Огайо (США). Саме тому найпоширенішими ускладненнями грипу є запалення легенів (пневмонія), серцева недостатність і тромбози.


Крім цього, перебіг грипу загострює хронічні захворювання, зокрема цукровий діабет, бронхіальну астму, хронічне обструктивне захворювання легенів тощо.

До груп ризику важкого перебігу захворювання належать: ​

 ☛ вагітні,

 ☛ діти до 5 років,

 ☛ люди старше 60 років,

 ☛ люди із хронічними захворюваннями. 

 

Алгоритм дій під час захворювання:

За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).

Найефективнішим способом посилення імунітету проти грипу та COVID-19 у світі визнана вакцинація. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону.

Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості.

Окрім того, усі області забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19.

Вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря.


 Медики використовують вакцини: «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»).

 Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer» – вакцина «Comirnaty» для дітей).

Щеплення проти грипу та COVID-19 можна робити одночасно.


32 перегляди0 коментарів

Kommentare


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page