top of page

Не вживайте калію йодид «про всяк випадок»


При аваріях на ядерних об’єктах може виділятися радіоактивний йод (I-131). При надходженні в організм він вибірково накопичується в щитоподібній залозі і спричиняє її опромінення й ураження.

Єдиний препарат для ефективного запобігання радіаційному ураженню щитоподібної залози містить калій йодид, зазначає Міністерство охорони здоров'я України.

Коли людина приймає потрібну кількість йодиду калію в потрібний час, це може допомогти заблокувати щитоподібну залозу від поглинання І-131: вона поглинає калій йодид — і не має місця для І-131.

Калій йодид корисний лише в окремих ситуаціях в конкретних дозах і для певних груп людей. Тож приймати його «про всяк випадок» – не можна! Він може зашкодити здоров’ю.

До побічних ефектів неконтрольованого прийому стабільного йоду відносять: ☛ висипання на шкірі; ☛ запалення слинних залоз із набряком та болем, частковою втратою смаку та сухістю у роті; ☛ шлунково-кишкові розлади – нудоту, діарею; ☛ серйозні алергічні реакції – лихоманку і болі в суглобах, набряк частин тіла (обличчя, губ, язика, горла, рук або ніг), проблеми з диханням, говорінням або ковтанням; хрипи або задишку; ☛ розлади серцево-судинної системи: порушення серцевого ритму, тахікардію, фібріляцію передсердь; ☛ розлади нервової системи: збудження, тремтіння, тремор рук; ☛ зоб – збільшення розмірів щитоподібної залози; ☛ втрата маси тіла; ☛ гіперфункцію щитоподібної залози; ☛ зниження функції щитоподібної залози (гіпотиреоз), небезпечний зниженням частоти пульсу, артеріального тиску; ☛ також є ризик смерті.

Тож не приймайте калію йодид, якщо ви не отримали відповідної вказівки від органів охорони здоров’я чи ДСНС.

Слідкуйте за інформацією від офіційних джерел і якщо маєте бодай якісь сумніви – проконсультуйтеся з лікарем перед вживанням йодиду калію.

35 переглядів0 коментарів

Commenti


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page