Проєкт «Кожна школа — здорова школа» у день відмови від куріння наголошує на боротьбі проти куріння серед учнівської молоді.
На сучасному етапі боротьби із шкідливими звичками тютюнопалінням, необхідно сформувати у школярів і молоді, активну життєву позицію, впевненість, вміння прогнозувати події і їх наслідки з найменшими втратами для свого і суспільного здоров'я.
Найкраща профілактика раку – відмова від вживання тютюну та нікотину
Вже через тиждень без сигарет у колишнього курця покращується відчуття смаку та запаху, через три місяці збільшується обсяг роботи легень на 30%, а через 1 рік ризик ішемічної хвороби серця знизиться вдвічі порівняно з курцями.
Тютюнова індустрія поширює багато неправдивої інформації навколо теми контролю над тютюном.
Що ж є правдою, а що ні
Розвінчуємо міфи!

МІФ 1
Легкі та ароматизовані сигарети менш шкідливі, ніж звичайні.
Всі сигарети однаково шкідливі! Під час куріння «легких» сигарет та сигарет з ароматизаторами курці, затягуються глибше. Відповідно, більша кількість шкідливих речовин та канцерогенів потрапляє до легень.
МІФ 2
Куріння допомагає схуднути та контролювати вагу.
Куріння може бути причиною захворювань шлунково-кишкового тракту, одним із симптомів яких є низький апетит.
МІФ 3
Сигарети допомагають розслабитися.
Нікотин має збуджувальний ефект на нервову систему, а заспокійливий ефект — надуманий. Розслабляє не нікотин, а сам процес куріння.
МІФ 4
Якщо я давно курю, то немає необхідності припиняти курити під час вагітності.
Під час внутрішньоутробного розвитку закладаються усі життєво важливі органи дитини. А куріння може спровокувати патологію розвитку, передчасні пологи або навіть викидень. Тому важливо припинити курити якнайшвидше.
МІФ 5
Тютюнова індустрія не хоче, щоб діти курили. Вона підтримує заходи з профілактики куріння серед молоді.
Тютюнові корпорації у своїй рекламі використовують теми і персонажів, які є привабливими для дітей, створюють яскраві, привабливі вітрини та розміщують тютюнові вироби на рівні дитячих очей, поряд з іграшками та солодощами.
МІФ 6
Кинути курити не складно. Я можу це зробити у будь-який момент, коли захочу.
Більшості людей щоб кинути курити потрібно, як правило, декілька спроб, а також підтримка рідних і допомога фахівців.
Запам’ятайте, будь-яка доза тютюнового диму, що потрапляє до організму шляхом вдихання, може стати критичною! Не починайте курити!
Nataliya Ivanchenko Timko Ольга Брезецька Галина Тетерко
#МиПрацюємоЩобВиБулиЗдорові #КожнаШкола_ЗдороваШкола