За результатами моніторингу захворюваності населення Львівської області на гострі респіраторні вірусні інфекції за 51-ий тиждень 2023 року (18.12-24.12) у Львівській області зареєстровано 13 039 випадків ГРВІ (530,1 на 100 тис. нас.) проти 12 122 випадків (492,8 на 100 тис. нас.) за попередній тиждень – ріст захворюваності на 7,0%.
Підвищена захворюваність спостерігається на території Львівського та Стрийського районів.
За 51-ий тиждень інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно із COVID-19 —вищий на 22,1% за епідемічний поріг 434,07.
У структурі захворюваності питома вага дітей до 17-ти років склала 52,3% – 6 821 дитина.
Вірусологічною лабораторією ДУ «Львівський ОЦКПХ МОЗ» за звітній тиждень визначено в 3 випадках віруси грипу А.
Летальних випадків унаслідок грипу не зареєстровано.
Від початку епідемічного сезону у Львівській області проти грипу вакциновано 14 919 осіб, з них 7 374 — особи з групи медичного та епідемічного ризику.
Захворіли на коронавірусну хворобу 449 людей проти 420 – за минулий тиждень.
Зареєстровано 5 летальних випадків серед осіб, старших 65-ти років.
Знаходилися на стаціонарному лікуванні 71 пацієнт.
Вакциновано проти коронавірусу однією дозою 1 102 787 осіб, другу дозу отримали 1 039 527 осіб, першу бустерну – 211 689 осіб, другу бустерну – 25259 мешканців Львівщини.
Відповідно до наказу МОЗ України від 03.08.2020 № 1777 «Про затвердження Заходів та Засобів щодо попередження інфікування при проведенні догляду за пацієнтами» маски в ЗОЗ/ЗСЗ необхідно використовувати в наступних випадках:
1) надягаються пацієнтами з кашлем з метою обмежити потенційне розповсюдження респіраторних виділень, що можуть містити інфекційні агенти;
2) надягаються працівниками з метою їх захисту під час контакту з пацієнтами та/або біологічними виділеннями від них (наприклад, під час надання допомоги пацієнту з кашлем);
3) надягаються медичними працівниками при виконанні процедур і маніпуляцій, що вимагають стерильності, з метою захисту пацієнтів від можливого впливу інфекційних агентів, які можуть переноситися в носі та/або роті (наприклад, при виконанні люмбальної пункції).
Для попередження передавання респіраторних інфекційних хвороб пацієнт з респіраторними симптомами має надягнути маску.
Для ефективного впровадження даних заходів слід розмістити відповідні нагадування при вході в ЗОЗ та/або в місцях реєстрації та надавати маски і серветки, при їх відсутності, пацієнтам і відвідувачам.
Пацієнтам або супроводжуючим слід невідкладно інформувати медичного реєстратора або інших працівників щодо наявності симптомів гострого респіраторного захворювання (наприклад, виділення з носа, підвищення температури, покашлювання або кашель).
Крім того, до інформації, що повинна бути якомога швидше повідомленою, відноситься наявність захворювання, що підвищує сприйнятливість до інфекційних хвороб (наприклад, СНІД, МВ), діарея, шкірний висип і потенційний/підтверджений контакт з хворими на інфекційні захворювання, які здатні спричинити спалах (наприклад, кір, вітряна віспа, кашлюк, туберкульоз).
Розміщення вищенаведених категорій пацієнтів в окремих кімнатах знижує кількість контактних осіб.
У зонах очікування між пацієнтами з респіраторними симптомами та пацієнтами без них необхідно забезпечити відстань мінімум один метр, при цьому крапельні заходи захисту (носіння маски) і етикет кашлю мають бути дотримані.
Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб
Comments