top of page

Літній період – не тільки час відпочинку біля водойм, але й підвищений ризик захворювання на лептоспірозВ Україні за перші п’ять місяців 2024 року було зареєстровано 97 випадків цієї небезпечної інфекції, найбільше – у Чернігівській (28), Закарпатській (19) і Миколаївській (12) областях. У решті регіонів зафіксовано 0–7 випадків.


➡️ На Львівщині упродовж п'яти місяців цього року зареєстровано 5 випадків лептоспірозу (проти двох – за аналогічний період 2023-го року).Чим небезпечний лептоспіроз?

Лептоспіроз – це особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) і навіть спричинити смерть, якщо своєчасно не звернутися по медичну допомогу.


Шляхи зараження лептоспірозом

Лептоспіроз – це інфекція, яка передається від тварин до людей. Основним збудником є бактерія Leptospira, яка потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше гризунів, а також худоби, собак і диких тварин.

Від людини до людини лептоспіроз не передається.

Бактерія проникає в організм людини через тріщини, порізи або рани на шкірі, а також через слизові оболонки очей, носа та рота.

Найпоширеніший механізм передачі – контактний, під час купання і риболовлі в заражених водоймах, сінокосу на зволожених територіях та обробки городу, доглядаючи за хворими й інфікованими тваринами.

Також, можна заразитися під час вживання зараженої їжі (молоко, м'ясо) і сирої води з природних джерел.

Професійні групи ризику захворіти на лептоспіроз – це фермерські працівники, ветеринари, власники зоомагазинів, польові сільськогосподарські робітники, водопровідники, працівники м'ясопереробної та рибної промисловості тощо.


☝️Як уберегтися від лептоспірозу – 6️⃣ порад:

Уникайте заражених водойм: не купайтеся і не рибальте у водоймах, з якими можуть контактувати інфіковані тварини, наприклад, біля водопою худоби;

💉Вакцинуйте тварин: хатні та сільськогосподарські тварини мають бути вакциновані проти лептоспірозу;

😷Уникайте контактів із хворими тваринами: не торкайтесь інфікованих тварин і дотримуйтесь заходів безпеки, доглядаючи за ними;

🧤Одягайте рукавички та закрите взуття: під час роботи на городі та збору ягід у лісі користуйтеся засобами індивідуального захисту;

🐀Знищуйте гризунів удома: проведіть дератизаційні заходи у своєму помешканні та убезпечте воду та харчі від забруднення виділеннями гризунів;

🍳Термічно обробляйте продукти тваринного походження.


Симптоми лептоспірозу схожі на грип або COVID-19:


  • висока температура;

  • головний біль;

  • озноб;

  • біль у м’язах;

  • блювання та діарея;

  • жовтяниця;

  • почервоніння очей;

  • висипання.


❗️Якщо ви помітили ці симптоми та мали контакт із потенційно зараженою водою або тваринами, негайно зверніться до лікаря 📲 103 або 112. Лікування необхідно розпочати негайно, адже захворювання швидко прогресує.


Центр громадського здоров’я України

6 переглядів0 коментарів

コメント


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page