top of page

З грибами завжди треба бути обережними!

Мешканка Дрогобиччини опинилася в лікарні після вживання сушених мухоморів, придбаних через Інтернет.

Це перший зареєстрований цьогоріч випадок отруєння грибами у Львівській області.

Ірина Куліш, завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб:

 «Це сталося у травні. Зі слів хворої, симптоми захворювання розвинулися через 2 години після вживання грибів. Це запаморочення, зорові галюцинації , тремор, блювання.

Оскільки стан дівчини погіршувався, її було госпіталізовано бригадою екстреної медичної допомоги до однієї з лікарень Львівщини. Там пацієнтці провели деінтоксикаційну терапію і згодом виписали. Добре, що все обійшлося, а могла закінчитися трагедією.


Смертельно отруйні гриби можуть спричинити отруєння з важкими наслідками та навіть з летальним кінцем. Тому хочу застерегти! Не спокушайтеся на такі небезпечні пропозиції з грибами. Мовляв, такі сушені отруйні гриби у мікродозах вживають для покращення пам’яті, сну та настрою тощо. Це все вигадали пройдисвіти, які роблять бізнес на отруйних грибах. А люди у 21-му столітті так легко у це вірять».


З грибами завжди треба бути обережними! - закликає Олександр Громико, кандидат біологічних наук, завідувач Колекції культур мікроорганізмів – продуцентів антибіотиків Львівського національного університету імені І. Франка:

 «Навіть неотруйні гриби мають властивість поглинати із зовнішнього середовища, – з повітря та ґрунту, – різні елементи, зокрема, і важкі метали. Вони як губка, як сорбенти, втягують у себе найрізноманітніші речовини. У тому числі їхня підвищена концентрація може викликати і алергічні реакції, і отруєння тощо.

Ризик є завжди! Навіть у кошику з добрими грибами може бути бліда поганка, правда? Тому в жодному разі не купляйте гриби на ринках, на узбіччі доріг, а тим більше у будь-якому вигляді переробки у мережі Інтернет!»

 Запам’ятайте, у разі появи симптомів після споживання грибів – негайно зверніться по медичну допомогу!

Якщо ж ви дуже полюбляєте гриби, то купляйте 🍄‍🟫 наприклад, печериці, або гливи промислового виробництва. Це і корисно, і безпечно!5 переглядів0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page