top of page

Діабет – це не вирок. Це певний спосіб життя, і цей спосіб життя можна втілити спільними зусиллями

Цукровий діабет має три основних типи: перший, другий, і діабет під час вагітності (гестаційний). Про останній ми розповімо окремим дописом.

За всіма типами діабету стоїть порушення регуляції рівня глюкози в крові, але причини, розвиток і наслідки різняться.

Рівень глюкози в крові – дуже важливий показник, що не має відхилятися від норми надто сильно і надто тривало. Аби м’язи та жирова тканина поглинали та використовували глюкозу, потрібен сигнал від інсуліну. Без нього глюкози в крові стає забагато, і це шкодить буквально всьому організму.

У разі діабету обох типів важливо контролювати діабет та стани, які можуть його супроводжувати: високий артеріальний тиск та рівень холестерину, що суттєво підвищують ризик серцево-судинних захворювань, в тому числі інфаркт та інсульт.

Також важливо намагатись не допустити розвитку ускладнень діабету: погіршення або втрати зору (ретинопатії), ниркової недостатності (нефропатії), порушення чутливості (синдрому діабетичних "шкарпеток/ рукавичок", діабетичної стопи), що можуть розвинутись в результаті порушення мікроциркуляції та ушкодження нервових закінчень.

Діабет 1 типу – це аутоімунне захворювання, за якого власна імунна система атакує клітин підшлункової, що утворюють інсулін. Як наслідок, інсуліну дедалі меншає, і його стає замало, аби адекватно підтримувати сталий рівень глюкози в крові. Саме тому при цукровому діабеті 1 типу людина потребує ін’єкцій цього гормону, та постійного моніторингу рівня глюкози в крові. Це і вимірювання вдома глюкометром, і лабораторне визначення рівня глікованого гемоглобіну.


Діабет 2 типу – це хронічне захворювання, що більшою мірою залежить від способу життя (неналежних раціону, сну, фізичних навантажень або вжитку певних медикаментів), аніж від генетичної схильності, хоча вона теж присутня. Він розвивається роками, і йому передує тривала інсулінорезистентність (втрата чутливості клітин до інсуліну). Такий стан ще називають пре-діабетом. В цьому разі часто немає потреби в ін’єкціях інсуліну. Він є, але потрібно повернути здатність організму відповідати на його сигнали.

Приборкання цукрового діабету 2 типу полягає в зменшенні калорій в раціоні, зменшенні маси тіла, і дотриманні збалансованого раціону, в якому мало цукру та “швидких вуглеводів”, фізичних навантаженнях, нормалізації сну та прийманні ліків, що відновлюють чутливість до інсуліну згідно із призначенням лікаря.

Діабет – це не вирок. Це певний спосіб життя, і цей спосіб життя можна втілити спільними зусиллями.


8 переглядів0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page