top of page

Вихід з посту займає 1-2 тижні, тому намагайтеся дотриматися кількох нескладних правил та рекомендацій

Після семи тижнів строгого посту так хочеться спробувати все, що є на пасхальному столі, вже і негайно.

Проте, варто з особливою увагою поставитись до того, що ви збираєтесь з’їсти по завершенню посту.

Якщо з посту виходити неправильно, то можна більше нашкодити своєму організму, ніж принести користі самим постом, а саме, це загрожує появою або загостренням виразкової хвороби шлунку, розладів кишківника, панкреатиту, холециститу і поганого самопочуття.

Вихід з посту займає 1-2 тижні, тому намагайтеся дотриматися кількох нескладних правил та рекомендацій.


Щоб допомогти шлунку та кишківнику налаштуватися на приймання їжі, перед першою великодньою трапезою випийте склянку-дві води, завдяки якій зменшиться відчуття голоду.

Почніть великодній стіл з яєць. Недарма за традицією розговлятися потрібно крашанками – білок яйця засвоюється значно легше, ніж білки м’яса. Однієї крашанки для початку – цілком достатньо.

Вживайте більше зелені, фруктів, овочів. Ці продукти сприяють засвоєнню більш важкої їжі.

Не накидайтеся на випічку, адже свіжа здоба – дуже важка їжа для кишківника, а людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту у перші дні після посту краще від випічки взагалі відмовитися. Проте сирну паску можна їсти без побоювань.

Пам'ятайте, 5 хвилин задоволення на язиці – і все життя на стегнах!

Починати варто з дієтичних сортів м’яса – індички, курячої грудки, нежирної телятини, приготовленої на пару або запеченої в духовці.

Перший тиждень: їжте часто та невеликими порціями. Уникайте переїдань. Набирайте на тарілку відразу всю порцію, їжте повільно та робіть паузи.

Краще виходити з-за столу, коли очима ще би щось з'їв, тобто відчуваєте легкий голод, адже відчуття ситості приходить хвилин за двадцять після споживання їжі. Пропустіть вечерю. Скажімо, нею може бути несолодкий йогурт чи кефір. Хай шлунок трохи відпочине.

Будьте обережні з алкоголем. Пам'ятайте, безпечної дози алкоголю – не існує!

Відмовтеся від “снеків”, кави і газованих напоїв.

Замість цього пийте більше звичайної води без газу – вона допоможе вивести з організму токсини. Підійде і трав’яний чай або легкі узвари. Поступово вводьте у свій раціон молоко, м’ясо і яйця. Кисломолочні продукти – йогурт, сир і кефір – допоможуть вашому організму звикнути до непісної їжі.

Більше рухайтесь, це допоможе травленню.

Свята – це спілкування, близькість, час разом. А не лише години сидіння за великим столом.


Організуйте свій Великдень так, щоб були розваги, прогулянки та ігри на свіжому повітрі з дітьми. Тоді все пройде добре. Бережіть себе.


Гарних, смачних і спокійних свят!



4 перегляди0 коментарів

Comments


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page