top of page

Вакцинацію від COVID-19 можуть зробити сезонною

Попри те, що з 1 липня в Україні скасовано карантин і режим надзвичайної ситуації через COVID-19, вакцинація від цієї хвороби продовжується. Про це в коментарі Суспільному https://suspilne.media/518131-vakcinaciu-vid-covid-19-mozut-zrobiti-sezonnou-lvivskij-oblasnij-labcentr/ повідомив завідувач санітарно-карантинного відділу державної установи "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" Олег Когут.

"Те, що скасовується карантин, не означає, що припиняється захворюваність. Це означає, що зменшується ряд обмежень: у закладах охорони здоров’я не будуть просити надати довідку про щеплення або про тест на відсутність збудника на COVID-19", – пояснює він.

За словами Олега Когута, медики кожного дня продовжують реєструвати нові випадки захворювання на коронавірус. Так, минулого тижня виявлено 14 нових хворих. Це – менше, ніж минулих місяців. Але лікар пояснює, що влітку завжди відбувається зниження захворюваності. А ось на осінь очікується ріст застудних захворювань, в тому числі й на COVID-19.

"Вакцинація на ковід – добровільна і залишиться й надалі такою. Той, хто розуміє необхідність щеплень, той може вже зараз без черг вакцинуватися", – говорить лікар.

За словами Олега Когута, у Львівській області є вдосталь вакцин, то ж мешканці можуть обирати: Pfizer, CoronaVak та Janssen.

Завідувач санітарно-карантинного відділу також зазначив, що протягом двох років на Львівщині померло понад 6 900 людей внаслідок ускладнень, спричинених коронавірусом.

"Зараз ще не має рекомендацій, але, можливо, вакцинацію від COVID-19 будуть рекомендувати як сезонну вакцинацію. Тому що вірус змінюється, змінюються його штами; можуть змінитися його патологічні властивості, які викликають захворюваність", – каже Олег Когут.

Лікар нагадав, що вакцинація від ковіду є безкоштовною. А завдяки щепленню зменшується вірогідність ускладнень.

9 переглядів0 коментарів

Commentaires


Рекомендуємо

Ще немає постів цією мовою
Щойно пости будуть опубліковані, ви побачите їх тут.
bottom of page