Хоч барвник і наносять на шкаралупу, але він проникає і в яйце через тріщини та через руки. А деякі барвники містять хімічні речовини, які можуть завдати шкоди здоров’ю та спровокувати алергічні реакції - почервоніння шкіри, свербіж, висипи, набряки, напади задухи тощо.
Як розібратися?
Поради від фахівців Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб
Проте господиням вартує подумати не лише про те, як мальовничо і гарно будуть виглядати пофарбовані яєчка у святковому кошику, але і про те, чи будуть вони безпечними для здоров’я. Тому варто вивчати склади штучних барвників, який вказується на упаковці.
Зверніть увагу на відсутність у складі барвників таких небезпечних речовин:
· Тартразин (Е 102) - міститься у фарбах зеленого кольору, має негативний вплив на активність та фіксування уваги дітей;
· Сонячний захід (Е 110) - міститься у фарбах від жовтого до червоного кольорів, є канцерогеном, може стати причиною розладу шлунку та набряку слизових оболонок;
· Азорубін (Е 122), хіноліновий жовтий (Е 104), спеціальний червоний (Е 129), понсо 4R (Е 124) червоний відтінок, які зустрічаються не так часто, але все ж таки необхідно бути пильними.
Безпечними для декорування яєць можуть бути:
· куркумін (E100) - яскраво-жовтий натуральний барвник рослинного походження, що одержується з куркуми;
· хлорофіл (Е 140) - зелений натуральний барвник, який міститься в більшості рослин та водоростей;
· каротин (Е160) - помаранчевий барвник, може мати рослинне походження або синтезуватися хімічним шляхом.
Використовуйте для фарбування природні барвники, які здавна здебільшого використовували люди. Це традиційні методи фарбування яєць з використанням цибулиння, шкаралупи волоського горіха, бурякового, які є цілком безпечними і доступними.
Будьте пильними споживачами та веселих вам свят!
Comentarios